Фильтры для воды - продажа, обслуживание, замена картриджей

Екологічні впливи компонентів фітоценозів вербових чагарникових боліт на патогенних спірохет Leptospira Interrogans

Показано особливості екологічного впливу вищих рослин - компонентів фітоценозів вербових чагарникових боліт на патогенні спірохети Leptospira interrogans. Встановлено, що визначальний вплив на культуру лептоспір у лабораторних умовах мали прижиттєві і післяжиттєві біохімічні речовини, що входять до складу кореневих виділень, змивів з листків і продуктів початкових етапів розкладу опаду верб попелястої і козячої, а також інших фонових чагарникових і трав'яних рослин вербових чагарникових боліт.
Ключові слова: фітоценози вербових чагарникових боліт, патогенні лептоспіри, біохімічний вплив.

Екологія та нанотехнології

Нанотехнології на сьогодні розвиваються дуже швидко і перспективно. Нанотехнологія, за прогнозами вчених, повинна змінити світ на кращий і на сьогодні стала найдинамічнішою дисципліною науки і технології. Проаналізовано, чи є нанотех-нологія загрозливою для довкілля і здоров'я людини, оскільки усвідомлення ризику є основним у нових розробленнях.

Становлення екологічного страхування

Відображено результати дослідження актуальності екологічного страхування й основних передумов становлення в Україні та наявний рівень розвитку в низці європейських країн.
Ключові слова: екологічне страхування, дослідження, актуальність, передумови.